top of page
  • Simple Plants

Burger tempehowo-orzechowy [Green Bus]Autor sprytnego połączenia fermentowanej soi i orzechów to bez wątpienia bohater wege-gastronomii. Do tego sos BBQ i świeże warzywa? Nie mamy pytań. Takie właśnie rzeczy serwują ludzie z wrocławskiego Green Busa.


Nie mamy w zwyczaju unikać wegańskiego street foodu. Jesteśmy jednak świadomi, że tego typu kuchnia, nawet jeżeli roślinna, nie mogłaby stanowić naszego menu w 90%. W przypadku Geen Busa, kuchni w 100% ulicznej, prostej, nie można mówić jednak o fast-foodzie. Wszystko przygotowywane jest tam na świeżo, a jakość składników wydaje się być bardzo dobra. Nawet jeżeli lokal ten, oprócz burgerów, serwuje jeszcze pizzę i kebab, nigdy nie ma się poczucia, że jemy junk food. To duża zaleta tego miejsca - zapewnianie dużej dozy przyjemności, komfortowego żywienia, bez kompromisów, które mogłyby wpłynąć na jakość przyrządzanych potraw.


Tak jak zawsze, tak i w przypadku, gdy zamawiamy tempehowego burgera, czujemy, że możemy sobie pofolgować, ale wciąż świadomie. Ze smakiem.

bottom of page