top of page
  • Simple Plants

Orzechowe tofu w 10 minutTofu w roślinnej kuchni to prawdziwy must-have. Wiemy jednak, że lubicie eksperymentować z nim i poszukiwać nowych sposobów na jego wykorzystanie. Cóż, mamy nadzieję, że nasz kolejny pomysł będzie dla Was inspiracją.


Tofu z masłem orzechowym i przyprawami brzmi zwyczajnie? Z pewnością nie w formie, w jakiej my lubimy je podawać. Czego nam trzeba, by przepis się udał? Chwilki wolnego czasu, paru przypraw i dodatków, dobrego tofu, ale przede wszystkim sprawnego działania. Dlaczego?


Otóż musimy tak pracować z masłem orzechowym, by pięknie rozeszło się po tofu i równo je panierowało. Do tego warto wyczuć moment, kiedy należy wsypać przyprawy i mieć pewną rękę w mieszaniu ich na patelni. Tu liczy się uwaga i dokładność. Ale spokojnie - to nie fizyka kwantowa. Raz, czy dwa, wystarczą, żeby poczuć się pewnie i czarować takie dobroci z zamkniętymi oczami!SKŁADNIKI:


180 g tofu wędzonego (nie odciskamy)

Szczypta wędzonej papryki

Szczypta kurkumy

Szczypta pieprzu

Szczypta soli

2 łyżeczki bułki tartej

Łyżka płatków drożdżowych (opcjonalnie)

2 łyżki oleju rzepakowego

2 łyżeczki masła orzechowego

 

1. Kroimy nasze tofu w kostkę.

2. W miseczce mieszamy przyprawy i bułkę tartą.

3. Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki oleju, wrzucamy tofu i staramy się, żeby równomiernie się nim pokryło.

4. Na patelnię nakładamy masło orzechowe. Teraz ważne, by pozwolić mu roztapiać się i pokrywać powoli nasze tofu. W tym celu chwytamy szpatułkę i mieszamy delikatnie wszystko, rozdzielając duże kawałki masła orzechowego i pozwalając im rozprowadzać się po patelni.

5. Kiedy widzimy, że tofu i masło orzechowe połączyły się, możemy dodać do nich mieszankę przypraw z bułką tartą. Musi ona być rozsypana w miarę równomiernie. To, co nam pozostaje dalej, to potrząsać patelnią, by panierka otuliła tofu. Sukces osiągniemy wówczas, gdy na patelni nie będzie już ani trochę sypkiej mieszanki.

5. Dalej pozostawiamy tofu na średnim ogniu do zrumienienia.

6. Po kilku minutach wszystko jest gotowe!

bottom of page