• Simple Plants

Pizza americano [Green Bus]Wcześniej mieliśmy już okazję informować Was o wegańskim kebabie z wrocławskiego Green Busa. W swojej ofercie lokal ma także burgery i pizzę. I to o tej ostatniej chcemy opowiedzieć tym razem.


Street food w wydaniu ludzi pracujących w knajpce przy Dubois to synonim radości dla każdego wegetarianina i weganina, który ma ochotę zrobić sobie mały prezent. Przykładem niech będzie właśnie "amerykańska" wersja włoskiego placka. W przeciwieństwie do innych propozycji z menu, ta wydaje się być dosłownie przeładowana wegańskim serem i dodatkami. To chyba nasz jedyny zarzut wobec niej - ciasto zwyczajnie nie wytrzymuje nadmiaru składników, a to bezsprzecznie utrudnia jedzenie.


Poza tym bez zastrzeżeń. Do całej koncepcji bardzo dobrze pasuje - tu akurat w odpowiednio ograniczonej ilości - sos BBQ. Dobrze gra z kawałkami wegańskiej pieczeni oraz tex-mexowym dodatkiem w postaci jalapeno. Widać, że mamy do czynienia ze spójnym pomysłem i tylko lekko kulejącym wykonaniem. Jeżeli jednak nie idziecie do Green Busa na pierwszą randkę, nie powinniście mieć większego problemu. W końcu to kuchnia uliczna - konwencja zobowiązuje!