top of page
  • Simple Plants

Por i pieprz [pizza miesiąca Green Bus]Tak dobra, że głowa mała -- zachwalimy już na wstępie. Mowa o kolejnym wynalazku ekipy z zielonego autobusu, który karmi wegetarian i wegan we Wrocławiu swoimi interpretacjami klasycznego street-foodu. W tym także pizzą, co do której jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie nawet mimo trochę smutnej zmiany wymiarów pieczonych placków.


A zatem por. Niby krążący aromatem wokół cebuli, a jednak tak inny. Przede wszystkim dużo bardziej charakterny. Nawet po dłuższej obróbce na patelni pozostaje pełen smaku i pikanterii. Tak właśnie smakował w green busie, przykryty serem (w tym także vegan cheddarem) -- wyraziście, a przy tym po duszeniu dodawał przyjemnej faktury dobrze działającej w połączeniu z jędrnym ciastem. Całości sprzyja także hojny dodatek pieprzu, czyli kolejny mocny akcent, o którym trudno zapomnieć.


Nie wiemy, czy ludzie z Green Busa podzielą nasze przekonanie, ale Porro zdecydowanie pasuje nie tylko jako sezonowa, ale także stała pozycja w menu lokalu.

bottom of page