• Simple Plants

Smażony ser wegański [Warzywniak]Ile to już razy któryś z naszych znajomych po powrocie z wyprawy do Czech zachwalał tamtejszy smażony ser. Jasne, jest to danie wyjątkowe - symbol innego podejścia do kuchni. I choć przepis ten może wydawać się pozbawiony jakichkolwiek pułapek, to posiada kilka haczyków, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie, kiedy chcemy przenieść go na realia wegańskie.


Nie wiemy, jak dokładnie przygotowują swoją panierkę kucharze z wrocławskiego Warzywniaka, ale jest świetna! Chrupiąca, a przy tym nie zbyt gruba. Wciąż jednak jest w stanie utrzymać w ryzach płynne wnętrze. A skoro o nim mowa, tu także wszystko gra. Brak nieroztopionych fragmentów lub pustych przestrzeni wewnątrz skorupki.


Niezależnie od tego, czy mowa o klasycznej, czy o wegańskiej wersji smażonego sera - to jedno z powszechnie lubianych dań w stylu comfort food. W domowych warunkach również sprawdza się świetnie, jako propozycja na wolną sobotę. Jeżeli jednak nie macie czasu na gotowanie, za to naszła was ochota na to danie, warto wybrać się do Warzywniaka.