top of page
  • Simple Plants

Stripsy sojowe w chrupiącej panierceRegularnie zdarza nam się wracać w fast-foodowe rejony. W końcu wegańska dieta nie wyklucza tego, że gotowanie szybko i smacznie może być nieszkodliwe, a już na pewno bywa baaardzo przyjemne!


To chyba jeden z najłatwiejszych przepisów, jakimi możemy się w Wami podzielić. Niewiele w tym wypadku trzeba, zarówno jeżeli chodzi o czas, a także składniki. Jeżeli macie wolnych trochę kotletów, a w waszej szafce akurat znalazła się mączka lniana, mielona papryka i popularna mieszanka do gyrosa - jesteście w domu. Od momentu, gdy zdecydujecie, że nasze stripsy to Wasz dzisiejszy plan, wszystko idzie jak z płatka. Namoczenie kotletów? Pestka. Panierowanie i smażenie? Krótka piłka. W przysłowiowych "sekund pięć" urośnie przed wami kopczyk, którym możecie podzielić się ze znajomymi. jedzone razem smakują najlepiej.
Przygotowanie: (ok. 14 kotletów) 150 g suchych kotletów sojowych

15-16 garści śniadaniowych płatków kukurydzianych (najlepiej je rozgnieść)

3 flax egg (flax egg=3 łyżki wody na łyżkę mąki lnianej) 2 łyżeczki papryki wędzonej 2 łyżeczki przyprawy do gyrosa 3 łyżki oleju na jedną partię smażenia


 

1. Moczymy kotlety we wrzątku pod przykryciem. Sprawdzamy co jakiś czas i wyciągamy jak zmiękną. Polecamy nie odsączać ich dodatkowo. 2. Wszystkie dokładnie obtaczamy w przyprawach. 3. Rozgniatamy płatki kukurydziane na małe kawałki, by dokładniej pokryły nasze kotlety. 4. Przygotowujemy w jednym głębokim talerzu potrójne flax egg jak wyżej. W drugim wysypujemy płatki. Kotlety obtaczamy najpierw w lnianej masie, a później, dokładnie dociskając, w płatkach. 5. Opanierowane stripsy smażymy na oleju z każdej strony po 4-5 minut, aż staną się złote. Odsączamy nadmiar tłuszczu. 6. Solimy wedle uznania. Smacznego!

bottom of page